Evropská liga Fotbal

Sparta na Rostov nestačila, postupuje ruský tým

Sparta Praha letos nenapodobí povedenou loňskou jízdu v Evropě. Rostovu pomohl k postupu především domácí zápas. Rostov byl od začátku mnohem aktivnější, hráči ve žlutém vedli od patnácté minuty. Sparta si vyrovnání zkomplikovala, Konaté, který se vrátil do základní sestavy po neshodách s vedením, byl motivován pomoct v ofenzivě. Jenže místo branky dostal velmi rychle dvě žluté karty a Sparta musela zápas na zmrzlém trávníku dohrát o deseti. Rostov si pak dělal co chtěl, výsledkem byly další tři branky a skóre 4:0. Český klub měl malou šanci na postup. Domácí zápas sehrála Sparta o něco lépe, ale do vedení šel znovu Rostov. Sparta chtěla poslední minuty v Evropské lize sehrát kvalitně, jenže i tentokrát pražský tým dohrával utkání v deseti. Dvě žluté karty vyfasoval obránce Costa. Na 1:1 srovnal pěknou trefou Vjačeslav Karavajev, který proti Rostovu debutoval v ruské lize v dresu CSKA Moskva. Remíza 1:1 Rostov se v dalším kole potká se slavným Manchesterem United.