Komerční sdělení

Sníte o silničním kole? Přečtěte si, co byste měli vědět, než si ho pořídíte

Pokud jste se rozhodli, že si splníte sen o silničním kole, ale nejste si zcela jistí, po jakém modelu sáhnout, pak jsou následující tipy určeny právě pro vás. Ačkoliv jde o poměrně komplexní problematiku, která by vydala na celý e-book, ty nejdůležitější informace najdete v následujících řádcích.

Kola spadající do kategorie „silniční“ lze dále rozdělit do dalších podkategorií, a to na základě toho, do jakého typu terénu jsou určeny (tzn. na hladký asfalt, polní cesty i rozbité silnice), ale také dle úrovně ježdění. Rekreační cyklista si pořídí jiné silniční kolo než sportovec či závodník.

Chcete jezdit rekreačně, nebo si zasportovat?

Chystáte-li si pořídit silniční kolo pro občasnou rekreační jízdu a není-li pro vás příliš důležitý čas, pak nemusíte řešit „drobnosti“, jako je nějaký ten gram hmotnosti navíc. Rekreační silniční kola charakterizuje hliníkový rám a prvky pro nižší frekvenci zatížení s geometrií navrženou pro vzpřímenější, a tedy i komfortnější posed.

Prahnete-li po výkonu, budete muset zalovit v kategorii sportovních silničních kol. Rámy jsou hliníkové či karbonové a posed je položený s ohledem na vyšší účinnost šlapání oproti rekreačním silničním kolům. Jízda je však stále o něco pohodlnější než v případě ryze závodních modelů. Jinými slovy jde o jakýsi kompromis a některá kola lze využít i při závodění.

Maximální výkon nabízí závodní silniční kola

Výkon a nic jiného. V případě závodního silničního kola se vám ho dostane přespříliš. Nečekejte pohodlí – geometrie těchto kol je koncipována tak, aby byl posed velmi položený. Prim hrají nízká hmotnost a vysoká tuhost, kterých výrobci dosahují díky karbonovým rámům. Jedná se o špičkové stroje stavěné pro intenzivní a častou zátěž.

A po kterém konkrétním modelu sáhnout? Zeptejte se kvalifikovaných odborníků ze specializovaného e-shopu vseprokolo.cz. Rádi vám doporučí silniční kolo jako stvořené právě pro vás.

Napsat komentář