Lyžování

Slovinsko a lyžování? Je to ráj, tvrdí fajnšmekři!

Pokud vám rozjímání nad plánovanou lyžovačkou kazí předtucha dlouhých front a nejméně milionu milovníků zimního sportování, kteří se vydali na stejnou sjezdovku jako vy, máme pro vás perfektní tip. Zapomeňte letos na „provařené“ destinace a vyjdete se do Slovinska. Pronajmete si zde útulný apartmán, zaposloucháte se do práskání krbového dřeva a spočinete pohledem na čarokrásnou krajinu… A co se týče kvality sjezdovek, země vzdálená pouhých pět set kilometrů vás ve všech ohledech příjemně překvapí.

Jednoduše ideální rodinná lyžovačka

Ve většině lidí, kteří již novodobý ráj lyžařů navštívili, evokuje sousloví Slovinsko – lyžování představu menších, ale zato velmi útulných lyžařských středisek s domáckou atmosférou. Sjezdovky se chlubí rozmanitým terénem a nabízí pohodové lyžování pro děti a začátečníky, stejně jako mnohem drsnější podmínky pro náročné lyžaře a profesionální sportovce. Díky speciálnímu SkiPassu můžete lyžovat ve všech zdejších střediscích. A samozřejmě zde nechybí kvalitní lyžařské školy s příjemnými instruktory hovořícími různými jazyky.

Lyžováním zábava v letoviscích nekončí. V malebných městečkách je vždy co dělat a na své si přijdou také příznivci vysokohorské turistiky. Právě ta se v posledních letech těší nebývalému zájmu, čemuž se, vzhledem k úžasným scenériím, nelze moc divit.

Kam konkrétně vyrazit?

Kde si lyžování – Slovinsko užijete plnými doušky? Rodiny s dětmi a méně nároční lyžaři nedají dopustit na lyžařské středisko Bled s okouzlujícími výhledy na zamrzlé jezero. Pro zkušenější vyznavače zimních sportů jsou jasnou volbou střediska Vogel a Kobla.

A konečně Kranjska Gora – středisko, které proslulo díky Světovému poháru ve sjezdovém lyžování. Natrefíte zde na sjezdovky všech úrovní a kromě lyžování si užijete také kulturního života. Nachází se zde vyhlášené restaurace, diskotéky, bary i casino. Anebo dáte přednost lezení po zamrzlých vodopádech?

Napsat komentář