Fotbal Liga mistrů

Real obhájil titul, Juventus zdolal 4:1 a může pomýšlet na třetí vítězství v řadě

Do finále Ligy mistrů se letos dostaly týmy, které před pár týdny slavily domácí tituly. Vše ale bylo rázem zapomenuto, protože Liga mistrů je jen jedna. Real i Juventus hráli celou sezonu bez větších výpadků. Cristiano Ronaldo dvěma hattricky pomohl Realu znovu do finále. Juventus těžil především ze své obrany. Juventus si první příležitost v zápase vypracoval v sedmé minutě. Mario Mandžukić přízemní střelou vyzkoušel Keylora Navase. Chorvatskému útočníkovi slušel nový post, pohyboval se mnohem lépe než Higuaín a Dybala. Real dal první gól utkání ve dvacáté minutě, střelu Ronalda tečoval Bonucci. Juventusu se povedlo srovnat prakticky okamžitě. Mandžukićova krásná branka bude aspirovat na gól sezony. Rychlou kombinaci svých spoluhráčů zakončil zády k brance, míč zaplaval pod břevno. Gianluigi Buffon v této sezoně mnohokrát pomohl svým spoluhráčům, ale v tomto finále nemohl nic dělat. V šedesáté první minutě se balon znovu dostal za jeho záda, tentokrát střelu Casemira tečoval Khedira. Real nasadil vyšší tempo, Ronaldo se o tři minuty později dostal znovu k míči a Juventus už ztrácel o dvě branky. Rozhodčí Felix Brych pak musel udělovat jednu žlutou kartu za druhou, střídající Juan Cuadrado vyfasoval během chvilky dokonce dvě. Nutno podotknout, že druhou kartu dostal kolumbijský reprezentant neoprávněně. Sergio Ramos jej  nejprve ostře fauloval a následně nasimuloval Cuadradovo strčení. Kapitán Realu už měl jednu žlutou kartu z prvního poločasu, v deseti ale dohrával italský celek. Marcelo se v devadesáté minutě prosmýkl po volném přímém kopu Realu do vápna, střídající Asensio už pak jen míč doklepl. Real Madrid vyhrál 4:1, Ligu mistrů vyhrál třikrát během čtyř let. Juventus inkasoval nejvíce gólů za celou letošní pohárovou sezonu, i když tři góly byly pro Buffona nechytatelné. Real Madrid jako první v novodobé historii obhájil trofej z loňské sezony, příští rok může pomýšlet na třetí titul v řadě. Zinedine Zidane sbírá jednu trofej za druhou, povedlo se mu z individualit vytvořit fungující mužstvo. Výzva v podobě třetího výhry v Lize mistrů je samozřejmě velmi lákavá. Fotbalová Evropa si teď užije krátkou přestávku, brzy začne letní přestupové období, Euro do dvaceti jedna let a Konfederační pohár.