Fotbal

Real Madrid obhájil po Lize mistrů i superpohar

Na makedonský stadion v hlavním městě Skopje přicestovali vítězové Ligy mistrů a Evropské ligy. Real Madrid se utkal s Manchesterem United v nádherném zápase. Byla to konfrontace útočných stylů i trenérských kapacit. Zinedine Zidane i José Mourinho chtěli vstoupit do nové sezony výhrou. Úspěšnější byla holohlavá legenda francouzského i světového fotbalu. Ani teď španělský klub nezaváhal. Zápas skončil 2:1, o góly Realu se postarali záložnící Casemiro a Isco ve dvacáté čtvrté a padesáté druhé minutě. Manchester se trefil jen jednou a to zásluhou nové akvizice Romela Lukaka, belgický reprezentant dal gól v šedestáté druhé minutě. Zápas mohl přinést další branky, ale k tomu nakonec nedošlo. Real byl lepší i v dalších statistikách. Bílý balet tak navázal na loňskou výhru.