Fotbal Liga mistrů

Real bude obhajovat loňský titul, Juventus si zopakuje dva roky staré finále

Liga mistrů již zná finalisty letošního ročníku. Juventus na domácím stadionu hájil vítězství 2:0, Real Madrid byl na tom ještě o gól lépe. Monaco i Atlético byly v prvním zápase neproduktivní. Všichni aktéři byli zvědaví, jak dopadne celá zápletka.

Monaco na nic nečekalo, Mbappé trefil v páté minutě tyčku, případný gól by ale stejně neplatil, neboť rozhodčí Kuipers odpískal ofsajd. Higuaín ve dvacáté druhé minutě překonal brankáře Subašiće, jenomže se k míči dostal na poslední chvíli dostal jeden z hráčů francouzského klubu. Ve dvacáté páté minutě Subašić sám zmařil dobrou šanci svého reprezentačního kolegy Mandžukiće. Urostlý útočník se dočkal trefy v třicáté třetí minutě, po centru Alvese nejprve hlavičkoval a poté vyražený balon norou dorazil za čáru. Juventus byl potom velmi aktivní, před koncem prvního poločasu měl další dvě šance, Subasić chytal náramně. V nastavení ale nestačil na úžasnou střelu Alvese, který hraje v tomto ročníku Ligy mistrů ve skvělé formě. Ve druhém poločase si zachytal také Buffon, ten zmařil pokus Mbappého. Mbappé byl ze všech hráčů Monaca nejaktivnější, v šedesáté deváté minutě byl odměněn gólem. Juventus pak dobře bránil a zápas nenabídl další vzrušení na trávníku. Monaco s velmi mladým týmem hrálo po celou dobu fantasticky. Juventus konečně inkasoval. Italský tým si po dvou letech znovu zahraje finále. A opět to bude se španělským klubem.

Atlético bude hrát od příštího roku na novém stadionu, hráči tak velkou motivaci doma uspět. Od prvních minut šli hráči Diega Simeoneho do útoku.  Oba celky nastoupily s tím nejlepším co měli, absentoval pouze obránce Realu Carvajal, kterého nahradil Danilo. O první závar před brankou se postaral v páté minutě Koke, Navas ale jeho dorážku vyrazil na rohový kop. Atlético dalo prvního gól ve dvanácté minutě, následně se kopala penalta. Griezmann se štěstím proměnil a náskok Realu se velmi rychle ztenčil na jediný gól. Po svižném začátku se doslova bojovalo o každý míč, i proto se nešetřilo žlutými kartónky. Ve čtyřicáté druhé minutě Benzema úžasně obehrál tři hráče Atlética, po jeho asistenci zakončoval Kroos, který sice branku netrefil, ale balon odrazil k Iscovi, který už neměl problém zakončit. Ve druhém poločase měl příležitost Ronaldo, ten po nahrávce Marcela minul branku Oblaka. Dvacet minut před koncem se zaskvěl Navas, nejprve zlikvidoval střelu Ferreiry-Carrasca a hned nato hlavičku Gameira. Z následné akce Real vybojoval roh, míč skončil v brance, Ronaldo stál ale v ofsajdu. Benzema také rozvlnil síť, ale jen tu boční. Navas odchytal jeden ze svých nejlepších zápasů za Real v Lize mistrů, měl i velké štěstí. Velmi blízko byl v sedmdesáté čtvrté minutě Gameiro, ale míč na poslední chvíli tečoval hráč Realu. V nastavení zkusil ještě jednou zakončit z hranice pokutového území Griezmann, ale kostarický brankář třetí branku domácích nepovolil. Atlético vyhrálo 2:1, jeho hra byla o sto procent lepší než v prvním utkání, Real byl v prvním poločase velmi pasivní. I díky povedenému domácímu utkání může myslet na obhajobu titulu z loňského roku. V cestě mu bude stát Juventus. Finále je na programu 3. června na Millennium Stadium v Cardiffu. Britské ostrovy a zbytek fotbalového světa se má na co těšit.