Fotbal Liga mistrů

Real a Juventus mají finále na dosah, v prvním zápase vyhrály bez inkasované branky

Liga mistrů zná jména čtyř uchazečů o nejslavnější fotbalovou klubovou trofej. Real Madrid, Atlético Madrid, Juventus Turín nebo Monaco? Rozdílné herní styly, ale stejná vášeň a touha zvítězit.

Souboje Realu a Atlética nejsou pro diváky ničím novým. Real porazil Atlético ve finále hned dvakrát. Nyní se oba španělští kohouti potkali o jedno kolo dříve. Real touží po obhajobě, Atlético zase sní o prvním titulu vůbec. První utkání bylo v režii Realu, přesněji řečeno Cristiana Ronalda. Real měl první šance už od hvizdu anglického arbitra Atkinsona. Brankář Jan Oblak si musel na úvod poradit s vyloženou šancí Karima Benzemy. Real chtěl jako první udeřit, což se mu povedlo. Cristiano Ronaldo v desáté minutě dal gól hlavou. Oblak v prvním poločase likvidoval jednu střelu za druhou. Jeho protějšek Navas měl práci pouze v šestnácté minutě, kdy musel zasahovat proti Kevinu Gameirovi. Francouzské duo Griezmann – Gameiro na hřišti chvílemi jako by nebylo. To se ale dalo namítnout u všech hráčů Atlética. Naopak Real hrál strojově. Ve středu pole vynikl Modrić nebo Kroos. Benzema si v prvním poločase vyzkoušel nůžky, střela šla mimo tři tyče. Real neubíral na tempu, Ronaldo přidal další dvě branky v sedmdesáté třetí a osmdesáté šesté minutě. Ronaldův hattrick značně posunul Real k obhajobě. Atlético se snažilo soupeře rozhodit tvrdými skluzy, ale ani to už na stavu 3:0 nic nezměnilo.

AS Monaco může mít dobrou náladu. Ve francouzské lize se  čtyři kola před koncem dostalo na první místo a v Lize mistrů se mu rovněž daří. Hlavní postavou byl opět mladý Kylian Mbappé, který byl zase při chuti. Ofenzivní hody ale započaly u Juventusu. Ten přežil několik velkých šancí a poté sám udeřil. Ve dvacáté deváté minutě Gonzalo Higuaín zakončil ve vápně excelentní přihrávku patičkou od Daniho Alvese. Krajní obránce si připsal druhou asistenci ve druhém poločase, Monaco v padesáté deváté ztratilo balon a Alvesův centr opět doputoval k volnému Higuaínovi. O slovo si řekl v sedmdesáté páté minutě Falcao, ale důsledný Pjanić mu míč na poslední chvíli vzal. Monaco chtělo na svém stadionu alespoň snížit na jednobrankový rozdíl. Legenda Gianluigi Buffon byl znovu proti. Devadesáté minutě vyrazil nad břevno volný kop Moutinha. Juventus si domů přiveze náskok 2:0. „Stará dáma“ opět nedovolila soupeři radovat se z gólů. Pokud postoupí Real s Juventusem, bude zajímavé sledovat konfrontaci španělského útoku a italské obrany. Odvety jsou naplánovány příští týden.