Evropská liga Fotbal

Plzeň postupuje do jarní fáze Evropské ligy, Slavia je blízko, Zlín končí v základní skupině

Viktoria Plzeň porazila na domácím stadionu rumunský FCSB 2:0, oba týmy postoupí do jarní části. Zápas byl ofenzivní od prvních minut. Petržela v desáté minutě trefil boční sít, o chvíli později měl šanci Alibec. Více možností ke skórování měla Plzeň, hodně byl vidět Řezníček, který nahradil zraněného Krmenčíka. První gól dala Plzeň v padesáté minutě. Milan Petržela úspěšně zpracoval nádherný nahrávku Hrošovkského a ze strany zakončil. Brankář Hruška musel o dvě minuty později zlikvidovat povedený přímy kop. Jan Kopic se v sedmdesáté šesté minutě dostal k odraženému míči a střelou z dálky zakončil. Západočeský klub díky této výhře uvidí čeští diváci i nadále v této soutěži.

Hrdinou Slavie se stal Josef Hušbauer, pouze on se dokázal střelecký prosadit na hřišti Maccabi Tel-Aviv. Slavie byla v první poločase lepší než izraelský soupěř. Jaromír Zmrhal trefil ve dvacáté deváté minutě břevno. Slavia se dočkala prvního gólu v nastaveném čase prvního poločasu. A stejně dobrý byl i začáték toho druhého. V obou případech volil Hušbauer střelu z dálky. Jediná větší šance Maccabi přišla v šedesáté deváté minutě, když také trefili břevno. Slavii stačí v Edenu uhrát proti Astaně remízu.

Tiraspololu stačil na výhru jediný gól, ten zlínští inkasovali v jedenácté minutě. Zápas měl všechny parametry, ale Zlínu se opět nedařilo v zakončení. V jeho skupině má k postupu nejblíže Tiraspol a Lokomotiv Moskva, nicméně bez šance není ani třetí Kodaň. Naopak Zlín zůstane při své premiéře v Evropské lze na posledním místě, na kontě má dva body.