Komerční sdělení Lyžování

Na lyže do Francie: 4 střediska, ve kterých si to zaručeně užijete

Razíte-li heslo, že nejlepší dovolená je ta aktivně strávená, jistě se již nemůžete dočkat, až si nazujete lyže a vyrazíte na sjezdovku. A protože jedny z nejlepších podmínek nabízí sjezdovky ve francouzské části Alp, připravili jsme pro vás tipy na čtyři TOP střediska. Chcete-li si užít lyžování ve Francii plnými doušky, neváhejte.

1. Tignes

Lyžařské středisko Tignes najdete v Savojských Alpách, konkrétně na konci údolí jménem Tarentaise. Pro mnoho lyžařů je doslova rájem, protože nabízí cca 150 km sjezdovek vzájemně propojených 47 lanovkami a vleky. Tunelovou lanovkou Funiculaire se dostanete do výšky 3030 metrů nad mořem. A pozor – na ledovci Grande Motte si lze užívat zimních sportů celoročně.

Sjezdovky na Tignes jsou velmi pestré a na své si přijdou lyžaři všech úrovní. Nechybí moderní snowpark a velké nákupní centrum s mnoha atrakcemi.

2. Chamonix

Milovníkům jízdy ve volném terénu – freeriderům není nutné Chamonix představovat. Středisko v Horním Savojsku je od hranic České republiky poměrně blízko (cca 1000 km) a nabízí více než 20 km jízdy v čarokrásné přírodě.

V Chamonix se však nenutí ani lyžaři, kteří preferují sjezd po klasických sjezdovkách. Ve středisku se nachází bazén, kluziště, tenisová a squashová hala, lezecká stěna a další aktivity. Okolí střediska je doslova malebné a přímo vybízí k delším procházkám.

3. Serre Chevalier

Zamíříte-li do Vysokých Alp, v oblasti nedaleko italských hranic narazíte na oblíbené středisko Serre Chevalier. Oblast se chlubí více než 300 slunečními dny vynikajícími podmínkami pro lyžování i snowboarding. Stačí si vybrat některou z mnoha sjezdovek s celkovou délkou přes 250 km.

Samozřejmostí je perfektně vybavené centrum, ve kterém se nachází restaurace, aquacentrum, sportoviště a další místa, ve kterých si užijete spoustu zábavy po náročném dni na svahu.

4. Les Menuires

Mezi nejvyhlášenějšími lyžařskými středisky rozhodně nesmí chybět Les Menuires ve střední části Valée de Belleville v Trois Vallées. Zatímco lyžaři se nemohou nabažit perfekně udržovaných sjezdovek, příznivci jízdy na prkně si užívají na halfpipe ve snowparku Les Boyes. A začátečníci pilují techniku na méně náročných svazích. Za pozornost stojí také dráhy pro snowtubing a sáně.

Les Menuires vás dostane úžasnou alpskou atmosférou, kterou si navíc můžete vychutnat i při nočním lyžování.

Napsat komentář