Hokej MS v hokeji 2017

MS v hokeji 2017, den jedenáctý: dojemné vítězství a pokračování kanadsko-ruské reklamy na hokej

Dánsko – Itálie 2:0

Dánům chyběla motivace, Italové jako první měli několik šancí, ale brankář Dahm byl proti. Dánsko začalo hrát aktivně až ve třetí třetině. První branku dal v padesáté osmé minutě Nichlas Hardt. Dánové stihli dát ještě jednu branku, střelcem byl Peter Regin, který měl během utkání smůlu. Dánům letos o nic nešlo, ale určitě nemohu být spokojení. Italové hráli o teoretickou šanci zůstat v elitní skupině, to se ale zemi, ve které je populárnější fotbal nebo volejbal, nepodařilo. Dánsko bude na domácím šampionátu potřebovat kromě domácího publika také částečně obměnit sestavu.

58. Hardt (Storm, Jakobsen), 59. Regin

Kanada – Norsko 5:0

Norové hráli proti Kanaďanům velmi odvážně, ale jejich obranný val tentokrát nefungoval jako proti Čechům. Kanada si s chutí zastřílela a znovu udržela také čisté konto. O dvě branky se postaral obránce St. Louis Parayko, jenž přicestoval až v průběhu mistrovství světa. Kanada už bude bez ohledu na výsledek ve skupině B první. Norové hráli na turnaji solidně, ale nebylo to jejich maximum.

18.Schenn (Simmonds), 19. Parayko (MacKinnon, O’Reilly), 35. Scheifele (Matheson), 39. Parayko (MacKinnon, Marner), 58. O’Reilly (Scheifele, MacKinnon)

Rusko – Lotyšsko 5:0

Resumé 5:0 získalo i Rusko, které je letos neskutečně produktivní. Jako kdyby to byl na dálku závod s Kanadou. Rusové využívají na mistrovství světa jednu přesilovku vedle druhé. Lotyši se sice snažili, hráli ofenzivně, pokud jim to soupeř dovolil, ale bylo vidět, že se zároveň koncentrují na rozhodující zápas s Německem. Brankář Sorokin se asi do play-off nezapojí, ale mohla ho těšit nula na jeho kontě. Velmi dobře hrála také formace Naměstnikov, Kučerov, Panarin. Rusové jsou co se týče formací velmi variabilní.

13. Kiselevič (Panarin, Naměstikov), 19. Tělegin (Plotnikov), 21. Naměstnikov (Panarin, Kučerov), 40. Kučerov (Panarin, Naměstnikov), 54. Bělov (Gusev, Šipačov)

Francie – Slovinsko 4:1

Francouzi se s domácím mistrovstvím světa rozloučili ve velkém stylu. Slovinci si také chtěli napravit reputaci, protože to byl minimálně na rok poslední zápas v elitní skupině, ale touha Francouzů byla větší. Francie hrála velmi kompaktně, Antoine Roussel byl u všech čtyř branek, svůj hattrick korunoval střelou do prázdné branky. Pozornost ale v závěrečných vteřinách zápasu patřila Laurentu Meunierovi a Cristobalu Huetovi, kteří se přímo na ledově ploše rozloučili s reprezentační kariérou. Nezapomenutelný moment byl skvělou tečkou za sympatickými výkony domácích hokejistů.

29. Roussel (Auvitu, Stéphane Da Costa), 32. Auvitu (Bellemare, Roussel) , 45. Roussel (Auvitu), 59. Roussel – 45. Muršak (Musič, Pintarič)

Foto: iihf.com

Napsat komentář