Biatlon

Moravec se dočkal vytoužené medaile, Koukalová byla čtvrtá

Mistrovství světa v biatlonu přineslo další medailové žně, nešlo jenom o Německo a fenomenální Lauru Dahlmeirovou,  Ondřej Moravec získal stříbrnou medaili v závodě na 20 km. mužů, první byl Američan Lowell Bailey, třetí pozici obsadil Martin Fourcade.  Michal Krčmář skončil šestý a Michal Šlesingr osmnáctý. Česká štafeta žen dopadla pro české barvy celkovým šestým místem, mužská štafeta byla celkově desátá. Mistrovství bylo zakončeno závody s hromadným startem žen a mužů. Gabriela  Koukalová se snažila, avšak skončila těsně pod stupni vítězů, svou rakouskou misi tak zakončila čtvrtým místem. Eva Pluskarčíková byla na dvacátém šestém místě. Michal Šlesingr skončil třináctý, Ondřej Moravec šestnáctý a Michal Krčmář dvacátý druhý. Česká reprezentace získala celkově čtyři medaile, čímž vyrovnala bilanci z roku 2015. Český biatlon tak dokázal i letos držet krok s elitou, další prověrkou budou zimní olympijské hry.