Evropská liga Fotbal

Manchester United a Ajax Amsterdam se utkají ve finále Evropské ligy

Ve finále Evropské ligy se střenou dva kluby se slavnou minulostí. Manchester United i Ajax Amsterdam vybojovaly těsné postupy. Manchester vyhrál v prvním zápase nad Celtou Vigo 1:0 díky krásnému přímému kopu Marcuse Rashforda. V zápase se zranil Zlatan Ibrahimović, kterého čeká dlouhá pauza. Ajax doma zaskočil dynamickou hrou Olympique Lyon 4:1, o výhru se postarali mladící. Dva góly dal Traoré, jeden Dolberg a Younes. Manchester vedl v odvetě dlouho znovu 1:0, ale Celta v osmdesáté páté minutě vyrovnala. V emotivní koncovce oba týmy dohrávaly v deseti. V nastaveném čase měl útočník Guidetti obrovskou šanci dostat míč za čáru, ale kulatý nesmysl si nestihl zpracovat. Manchester si mohl oddechnout. Ani Lyon nic předem v odvetě nezabalil. Nicméně Ajax šel do vedení jako první. Autorem branky byl dánský střelec Kasper Dolberg, který dal už letos v Evropské lize šest gólů. Lyon ale výborně zvládl závěr úvodního poločasu. Domácí hvězda Alexandre Lacazette dal dvě branky. Ten rovněž dal letos v Evropské lize šest gólů.  Ajax se soustředil na obranu, Lyon třetí branku v utkání v osmdesáté první minutě. Nizozemský obránce Viergever dostal v osmdesáté čtvrté minutě druhou žlutou kartu, Ajax musel dohrávat v deseti. Lyonu chyběl k postupu jediný gól, ale hosté se ve zbývajícím čase ubránili. Finále se uskuteční 24. května ve Stockholmu.