Fotbal Liga mistrů

Liga mistrů – 3. kolo

Skupina A: Benfica Lisabon – Manchester United 0:1, CSKA Moskva – Basilej 0:2

Manchester United se střetnul s Benficou, oba aktéři toho moc nepředvedli. Jediným zapamatovatelným momentem byl centr Marcuse Rashforda v šedesáté páté minutě, míč se dostal až do brány. Brankář  Svilar jej stačil lapit, ale až za čárou, což dosvědčila o chvíli později branková technologie. Kapitán Luisão v devadesáté druhé minutě frustrovaně zajel do nohou mladého odchovance United Scotta McTominaye, nepěkný zákrok byl oceněn druhou žlutou. Impulzivní brazilský obránce bude v dalším kole chybět. United stačila hubená výhra 1:0. Basilej možná až moc snadno vybojovala tři body v Rusku. Tamní týmy umí být velmi nepříjemné i pro přední velkokluby. Basilej měla náskok díky gólu z prvního poločasu. CSKA Moskva byla v útoku bez nápadu. Ruský tým měl dobrou šanci až v sedmdesáté páté minutě, ale domácí hráč netrefil hlavičkou odkrytou bránu. Švýcarský útočník Orbelin mohl rozhodnout před koncem utkání, brankář Akinfejev ale  dvakrát svůj tým podržel a vysloužil si mohutné ovace od fanoušku. Rychlonohý hráč Basileje se ale přeci jen dočkal, z brejku neměl problém zakončit.

Skupina B: Bayern Mnichov – Celtic FC 3:0, RSC Anderlecht – Paris Saint-Germain F.C. 0:4

Bayern přivítal v Allianz Areně skotský Celtic. Bayern Mnichov pár dní znovu vede po letech Jupp Heynckes, který získal titul z bavorským klubem v roce 2013. Nový impuls německému manšaftu prospěl. Bayern vyhrál nad Celticem 3:0 a napravil tak předešlé utkání z PSG. Stejně efektivní byl také francouzský tým, který přijel do Belgie. Anderlecht kapituloval už ve třetí minutě po gólu Mbappého, mezi střelce se zapsal také Neymar a Cavani. O čtvrtý a zároveň poslední branku se postaral Di Mária. PSG má na kontě tři vítězství ve třech odehraných kolech, k tomu dokázalo dát dvanáct branek a žádnou neinkasovat.

Skupina C: FK Karabach – Atlético Madrid 0:0, Chelsea FC – AS Řím 3:3

Atlético muselo cestovat do dalekého Ázerbájdžánu, nakonec z toho bylo bezbodový vandr. Karabach vděčí za historickou remízu brankáři Šehićovi Několik šancí měl Antoine Griezmann, ale Karabach odolal až od závěrečných minut, byť hrál o deseti hráčích od sedmdesáté páté minuty.  Fotbalová nuda se ale nekonala na Stamford Bridge, divoký výsledek 3:3 mohl diváky zahřát v nevlídném podzimním počasí. David Luiz hrál v tomto zápase v záloze a byl to dobrý tah. Ofenzivní obránce v jedenácté minutě nádherně trefil síť hostů z dobrých dvaceti pěti metrů. Edenu Hazardovi se letos moc nedaří, tento zápas mu ale vyšel skvěle. Hosté z Říma ale nesložili zbraně. Do poločasu skóroval Kolarov, který má bohaté zkušenosti z Premier League díky dlouholetému angažmá v Manchesteru City. Hosté otočili zápas díky Edinu Džekovi. Bosenský fotbalista zažívá ničí jednu obranu za druhou. Do konce zbývalo dvacet minut. Nerozhodný stav zařídil v sedmdesáté páté minutě znovu Hazard. Tentokrát to bylo gól hlavou. Chelsea tak vydřela cennou remízu, která jí zřejmě posune do vyřazovací části. O druhé místo bude bojovat AS Řím s Atlétícem Madrid.

Skupina D: FC Barcelona – Olympiacos FC 3:1, Juventus FC – Sporting Lisabon 2:1

Barceloně pomohl k výhře znovu Lionel Messi a také vlastní gól obránce Olympiacosu. Gerard Piqué posbíral ještě před koncem prvního poločasu dvě žluté karty a musel opustit hrací plochu. Barcelona ale nadále diktovala tempo, Messi dal v šedesáté druhé minutě stý gól v Lize mistrů. Diváci na Camp Nou možná ještě skandovali jméno Argentince, který perfektně trefil bránu z přímého kopu, když dal další branku obránce Digne, sváteční střelec zkusil střelu z velkého vápna, brankář Proto neměl šanci. Smutný hrdina Nikolau, který si dal na začátku utkání gól do vlastní sítě, zkazil ter Stegenovi radost v nastavení. Tentokrát to byla ta správná brána. Barcelona je bez porážky ve skupině D na prvním místě. Juventus měl dost starostí se Sportingem Lisabon. Hostům pomohl vlastní gól Alexe Sandra. Juventus hrál aktivně a snažil se ihned vyrovnat. Mandžukić se ve dvacáté druhé minutě dostal do dobré pozice, ale obránce Sportingu byl rychlejší a odvrátil balon na roh. Ve dvacáté deváté minutě se přímého kopu ujal Miralem Pjanić, jeho trefě nebylo co vytknout. Druhý poločas nabídl taktickou bitvu a spoustu žlutých karet. O utkání rozhodl výborný centr a ještě lepší hlavička Mandžukiće, který efektivní rybičkou překonal reprezentačního gólmana Ruie Patrícia. Juventus si vítězství na domácí půdě zasloužil.

Skupina E: NK Maribor – Liverpool FC 0:7, FK Spartak Moskva – Sevilla FC 5:1

Liverpool jednoznačně porazil Maribor 7:0 a připsal si povinné tři body z venku. Tato vysoká výhra jej dostala na první místo. Spartak Moskva zažil jeden z nejlepších pohárových zápasů. Zkušenou Sevillu porazil 5:1, hlavní postavou byl nizozemský záložník Promes, který dva góly dal a na dva přihrál. Sevilla promarnila některé příležitosti a zaslouženě prohrála. Skupina E zatím nabízí velmi zajímavé výsledky.

Skupina F: Feyenoord Rotterdam – FK Šachtar Doněck 1:2, Manchester City – SSC Neapol 2:1

Feyenoord nezískal první výhru ve skupině ani na třetí pokus. Dva góly brazilského reprezentanta Bernarda zajistili Šachtaru Doněck výhru 2:1. Hosté uhájili těsný náskok, museli dohrávat v posledních patnácti minutách o deseti. Rotterdam byl aktivní, ale v dresu Doněcku se vyznamenal brankář Pjatov. Manchester City zvládl těžké utkání s Neapolí. Angličané začali slibně, v prvních patnácti minutách dokázali obranu soupeře překonat hned dvakrát a měli i další šance. Neapol pak mohla snížit ve třicáté osmé minutě z penalty, jenže Mertens na Edersona nevyzrál. V šedesáté páté minutě zastoupil brankáře City před brankou Stones, který se musel vytasit s fantastickým skluzem. V sedmdesáté druhé minutě kopala Neapol další penaltu, záložník Diawara se tentokrát z penaltové pozice nemýlil. Skóre se v tomto vyrovnaném utkání už nezměnilo. Bitvu dvou ofenzivních týmu vyhrál anglický tým.

Skupina G: RB Lipsko – FC Porto 3:2, AS Monaco – Beşiktaş Istanbul 1:2

Ve vyrovnané skupině G Lipsko zvítězilo těsně nad Portem 3:2, Přítomní na stadionu v Red Bull Areně viděli všech pět branek v prvním poločase. Pro Lipsko je toto vítězství velmi důležité a může hrát velkou roli při závěrečném účtování. Monacu se letos vůbec nedaří. Francouzský klub padl na domácím hřišti s tureckým  Beşiktaşem. Hrdinou se stal hostující Tosun, který zařídil oba góly ve třicáté čtvrté a padesáté čtvrté minutě. Monaco není ještě bez šance, ale jeho špatná forma mu nemusí stačit ani kvalifikaci do vyřazovací částí Evropské ligy.

Skupina H: Real Madrid CF – Tottenham Hotspur 1:1. APOEL FC . Borussia Dortmund 1:1

Real Madrid měl spoustu práce z Tottenhamem, který se dokázal na posledního vítěze dvou ročníku Ligy mistrů dobře nachystat. Ronaldo ve čtvrté minutě trefil tyč, Benzema z dorážky to zkusil do opačného rohu, jenže minut. Kane v devatenácté minutě se dostal k odraženému míči, Navas reflexivně musel kulatý nesmysl vyrazit. Hosté šli do vedení zásluhou vlastního gólu Varaneho. Ronaldo vyrovnal stav z penalty tři minuty před koncem prvního poločasu. Oba týmy pak udivovali televizní kamery pohlednými akcemi, avšak skóre 1:1 se už nezměnil. Dortmund musel bezpodmínečně na Kypru vyhrát, neboť dosavadní dvě kola s Realem i Tottenhamem prohrál. APOEL šel do překvapivého vedení v šedesáté druhé minutě. Německý tým sice vzápětí vyrovnal, ale to bylo vše. Nečekaná remíza Dortmundu jeho situaci v těžké skupině H ještě více ztížila.