Fotbal Liga mistrů

Liga mistrů – 2. kolo

Skupina A: CSKA Moskva – Manchester United 1:4, FC Basilej – Benfica Lisabon 5:0

V této skupině došlo celkem na deset branek. United zase táhnul v ofenzivě Romelu Lukaku, který se znovu podepsal na výsledku 4:1, Moskevští v závěru zápasu pokazili anglické obraně čisté konto. V devadesáté minutě se trefil Kučajev. Basilej se doma s Benficou nepárala. Mladík Dimitri Oberlin oslavil své kulaté narozeniny jak se patří. Dvacetiletý Švýcar dal dvě branky ve dvacáté a šedesáté deváté minutě. Ke svému galapředstavení si připsal ještě asistenci. Benfice chybělo nasazení a také André Almeida, který byl za nekompromisní zákrok vyloučen v šedesáté třetí minutě do konce utkání. Jednoznačný zápas potěšil také Tomáše Vaclíka, který se nemusel na nulu moc nadřít.

Skupina B: RSC Anderlecht – Celtic FC 0:3, Paris Saint-Germain F.C. – Bayern Mnichov 3:0

Totožné výsledky 3:0 napsaly scénář ve skupině B. Celtic si na venkovním hřišti poradil s bruselským týmem. Hrálo se na obě strany. Ve třicáté osmé minutě dal první gól Leigh Griffiths, který patří mezi nejlepší hráče ve skotské lize. V padesáté minutě přidal další branku rychlonohý Patrick Roberts, Obrovskou příležitost zlikvidoval v sedmdesáté třetí minutě brankář Gordon, jenž skvěle vyrazil střelu nad břevno. Výsledek 3:0 pečetil v nastavení Sinclair. Bayernu znatelně chybí zkušenosti a um Manuela Neuera. Pařížský nedal německému titánovi šanci. Mač ovlivnil brzký gól Daniho Alvese ve druhé minutě. Znovu zafungovala spolupráce Cavaniho s Neymarem, obě hvězdy se radovaly z gólu. Špatné resumé nevylepšil ani Robert Lewandowski, který v závěru vyzkoušel brankáře Aréolu, jemuž k eliminaci střely pomohla rovněž tyčka. Toto střetnutí mělo až příliš jednoznačný výsledek.

Skupina C: FK Karabach – AS Řím 1:2, Atlético Madrid – Chelsea FC 1:2

Pro Římany bylo vítězství na hříšti Karabachu povinné. Evropa si mohla odškrtnout další fotbalovou destinaci v Lize mistrů. Hosté rozhodně nelenili, dva brzké góly jim usnadnili cestu za tří body. V oslnivé formě hraje ex-teplický Edin Džeko, který znovu nasměroval míč do sítě. Domácí se radovali po brance Pedra Henriqueho ve dvacáté deváté minutě. V prvním poločase oba týmy očividně vypotřebovaly střelecký prach, ve druhém poločase už žádný gól nepadl. Domácí brankář nedovolil proměnit žádnou další šanci borců v oranžovém. Atlético mělo premiéru na svém novém stadionu. K vedení mu pomohla proměněná penalta Griezmanna ve čtyřicáté minutě. Paradoxně to byli Blues, kteří byli aktivnější, vlevo kouzlil Eden Hazard, ukázat se chtěl také Álvaro Morata. Španělský kanonýr se dočkal v šedesáté minutě. Jan Oblak musel předvádět to nejlepší, Courtois jakožto bývalá jednička atletů neměl tolik práce. V devadesáté čtvrté minutě rozhodl střídající Batshuay, který z blízkosti nedal slovinské hvězdě v brance nárok. Chelsea předvedla skvělý obrat, Atlético jí dalo až příliš prostoru.

Skupina D: Juventus FC – Olympiacos FC 2:0, Sporting Lisabon – FC Barcelona 0:1

Olympiacos se bránil udatně až skoro do samého závěru obtížného mače na půdě Italů. Výborně chytal brankář Silvio Proto. Juventus rozhodl o výhře v posledních dvaceti minutách. Hubené vítězství vybojovala Barcelona, Katalánsko se nyní zabývá spíše politickými věcmi, ale fanoušky klubu musela výhra potěšit. Zápas rozhodl vlastní gól obránce Coatese. Marc-André ter Stegen zmařil všechny pokusy domácích. Lionel Messi si musí na svůj jubilejní stý gól v evropských pohárech počkat minimálně do dalšího kola. Sporting by si za svůj srdnatý výkon zasloužil minimálně bod, ale usměv měli po zápase hráči Barcelony.

Skupina E: FK Spartak Moskva – Liverpool FC 1:1, Sevilla FC – NK Maribor 3:0

O největší překvapení se postaral Liverpool. Anglický celek si neporadil se Spartakem , i když měl rozhodnutí několikrát na kopačkách. Reds měli jednu šanci za druhou, ale domácí hráči přečkali všechny nebezpečné situace. Přitom ve dvacáté třetí minutě šla Moskva do vedení díky Fernandovi, ale ještě v prvním poločase vyrovnal Coutinho. Jednoznačné utkání sehrála Sevilla doma s Mariborem. Španělský klub vyhrál 3:0 zásluhou Wissama Ben Yeddera, který se trefil do branky slovinského týmu celkem třikrát. Hattrick zkompletoval v osmdesáté třetí minutě při pokutovém kopu.

Skupina F: Manchester City – FK Šachtar Doněck 2:0, SSC Neapol – Feyenoord Rotterdam 3:1

Ačkoliv se čekalo jasné vítězství domácích, Šachtar nedal kůži lacino. Dobrou příležitost měl domácí De Bruyne i hostující Taison. To se psal ještě první poločas. V závěru pak ještě byl blízko stoper Ordets, který prošel obranou City lehčeji než nůž máslem. Sané na druhé straně o kousek netrefil branku. Kevin De Bruyne vsítil první branku těsně po začátku druhé poloviny utkání, na jeho obstřel Pjatov nemohl zareagovat. V sedmdesáté třetí minutě zkušený gólman chytil penaltu Agüerovi. City mělo následně ještě mnoho útočných akcí, uchytila rána Sterlinga. Feyenoord si nevylepšil statistiky po úvodním debaklu proti City, Neapol zvládla přestřelku 3:1 pohlednými akcemi. Fantastické gesto Insigne, který v sedmé minutě dal první branku. Italský reprezentant následně ukázal na kameru dres spoluhráče Arkadiusze Milika, který se znovu zranil a bude klubu chybět několik měsíců. Na své si přišli také jeho  Mertens i Callejón, ti také dali po jednom gólu. Útočné trio z Neapole bylo opět k nezastavení. Hosté se dočkali prvního letošního gólu v lize mistrů v poslední minutě zápasu.

Skupina G: AS Monaco FC – FC Porto 0:3, Beşiktaş Istanbul – RB Lipsko 2:0

Porto si snadno poradilo s Monacem. Vidět byl především kamerunský střelec Vincent Aboubakar, který dal dvě branky. Monaco bylo v zápase horší. Jedinou větší šanci měl Radamel Falcao, kolumbijský hrot trefil v sedmdesáté první minutě břevno. V roce 2004 Porto porazilo Monaco ve finále Ligy mistrů, to byl ale Falcao ještě v dresu portugalského klubu. Porto napravilo výsledek z prvního kola, Monaco zatím zůstává za očekáváním. Beşiktaş korunoval výhru 2:0 dobrým výkonem. Nováček z Lipska má zatím po dvou zápasech bod, což je pro loňského vícemistra Bundesligy málo.

Skupina H: APOEL FC – Tottenham Hotspur 0:3, Borussia Dortmund – Real Madrid CF 1:3

Harry Kane byl dalším hráčem, který si ve druhém kole připsal hattrick. Anglický útočník režíroval vítězství na Kypru. APOEL měl největší šanci v devatenácté minutě, Tottenham zachránilo břevno. Kyperský klub nehrál druhé housle, ale kohouti měli zkrátka lepší zakončení. Zápas řídil český sudí Pavel Královec, který v zápase udělil celkově tři žluté karty. Real dominoval na trávě ve Vestfálsku. Zápas byl bohatý jak na góly, tak na šance. Ve třinácté minutě se měla pískat ruka Ramose, žádný rozhodčí na hřišti tento moment nepostřehl. Tato situace se později ukázala jako klíčová. V osmnácté minutě otevřel skóre Bale. Náskok Bílému baletu dal na začátku druhého poločasu Ronaldo, ale domácí vrátil zpátky do hry Aubameyang. Portugalská legenda, ale nechtěla nechat dva body v Signal-Iduna Parku. V sedmdesáté deváté minutě ze strany propálil vše, co mu stálo v cestě. Real ještě mohl dát čtvrtou branku v nastavení, ale výsledek se již neměnil.