Nezařazené

Jak vybrat tenisové míče?

Baví vás tenis? Hrajete ho ve volném čase s přáteli nebo dokonce pravidelně trénujete a zúčastňujete se zápasů? Se správně zvolenými míči vám to půjde lépe. Přečtěte si některá doporučení a vyberte si kvalitní míče vyhovující stylu vaší hry.

Základní rozdělení tenisových míčů Tenisové míče můžeme rozdělit na čtyři základní skupiny. Jsou jimi míče tréninkové, turnajové, které se používají výhradně na zápasech, dále míče dětské respektující specifika jemnější dětské hry, a nakonec míče univerzální, které využijete především při rekreační hře.

Tlakované vs. netlakové míče

Dále rozlišujeme míče tlakované a beztlaké. Tlakované míče se využívají ve vrcholovém tenisu. Jsou plněny vzduchem, což zvyšuje jejich pružnost. Během hry vzduch odchází, vlastnosti míče se vytrácejí, a tak se jich během jednoho zápasu spotřebuje hned několik.

Beztlaké míče nejsou tak živé a pružné, oproti tlakovaným mají ovšem tu výhodu, že během hry tolik nemění své vlastnosti. Odskok není zajištěn tlakem vzduchu, ale gumovým jádrem. Vyzkoušejte tenisové míče Štěpánek s dlouhou životností.

Jak vybrat tenisovou raketu?

Vlastnosti tenisového míčku hru velmi ovlivňují, důležité je ovšem také vybrat správnou raketu. Volba záleží především na vašem stylu hry. Rakety se od sebe liší délkou, hmotností a vyvážením. Pro začátečníky jsou vhodné lehké a ultralehké rakety, tedy ty, které váží méně než 280 g. Rakety s hmotností mezi 280 a 300 g se hodí pokročilejším hráčům. Ještě těžší rakety jsou pak určeny závodním a profesionálním tenistům.

Vyvážení rakety ovlivňuje sílu rakety. Začátečníkům jsou určeny rakety s vyvážením do hlavy, pokročilým s vyvážením na střed a profesionálním sportovcům rakety s vyvážením do ruky.

Dále se rozlišuje velikost držadla, pružnost a výplet. Pravděpodobně vyzkoušíte několik různých raket, než najdete tu, která vám padne nejlépe. Buďte proto trpěliví – správně zvolená raketa vám to pak vrátí vysokou kvalitou hry.

Napsat komentář

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat