Komerční sdělení

Jak si otevřít úspěšné fitness centrum snadno a rychle?

S fitness centry je to jako s hospodami. Pravděpodobně tady budou ještě za sto let, ale na trhu se udrží jen některé. Ale proč jsou některá fitka úspěšná, zatímco jiná krachují ještě dříve, než se stačí rozjet na plné obrátky? Odpověď na tuto a další otázky související s otevřením vlastní posilovny najdete v tomto článku.

Atmosféra nestačí, v hlavní roli jsou stroje

Představa, že budete mít plno, protože vsadíte na přátelský přístup, nabídnete zajímavé slevy a budete klientům vždy po ruce, je bohužel naivní. V prvé řadě proto, že nároky klientů rok od roku rostou a příjemnou atmosféru považují za standard – nikoliv výhodu. V řadě druhé k vám nebudou docházet proto, aby si s vámi plácali po ramenou. Potřebují moderní vybavení, které jim umožní komfortní a efektivní posilování.

Nechte si posilovnu vybavit na klíč

Nemáte-li se zařizováním posilovny žádné předchozí zkušenosti, budete se muset rozhodnout, zda se inspirujete již fungujícími fitky, nebo se vydáte vlastní cestou a budete posilovnu průběžně ladit. Další možností je využít nabídku realizace na klíč.

Profesionálové z GRÜN SPORT s.r.o. vyrábí posilovací stroje přes 30 let a během své existence vybavili stovky posiloven na celém světě. Sortiment zahrnuje veškeré základní vybavení (benchpress, leg press, posilovací věže, cardio stroje, butterfly/deck, činky, olympijské tyče…) i stroje pro specializovaná fitness centra. Jedná se o velmi kvalitní stroje, které vyžadují minimální údržbu. Dodavatel samozřejmě poskytuje také servis.

Jak realizace fitka probíhá?

Odborníci s vámi fyzicky projdou prostory, zváží členitost a technické zázemí. S ohledem na dispozice vám doporučí optimální rozvržení strojů a dalších prvků. Pomohou vám s výběrem a následně dodají 2D vizualizaci. Jakmile odsouhlasíte cenovou kalkulaci, zajistí montáž a dopravu.

Na kolik vás vybavení do posilovny vyjde?

A teď to podstatné – otázka financí. Kolik vás bude vybavení do fitness centra stát? Záleží na její velikosti a počtu stanovišť.

Menší posilovnu do 10 stanovišť lze vybavit za cca 100 až 400 tis. korun. Středně velké fitness centrum do 20 stanovišť vás bude stát cca 400 tis. až milion korun. Na velké fitness centrum (25+ stanovišť) si připravte částku milion a výše.

V každém případě mějte na paměti, že posilovna na úrovni má mnohem větší šanci na „přežití“. Rozhodnete-li se do toho skočit s profesionály, pokračujte na www.grunsport.cz.

Napsat komentář