Komerční sdělení

Fotbalové stadiony, které rozhodně stojí za návštěvu

Už dlouho se fotbalový svět dohaduje, která liga je nejlepší na světě. Anglická je nevypočitatelná, španělská zase ukazuje krásu individualit, německá se zase může opřít o nejlepší fanoušky. A co stadiony? Ty jsou přece prezentují historii i současnost těch nejlepších fotbalových klubů. Zde je několik monumentů, které stojí za to navštívit.

Old Trafford

Po Wembley nejslavnější stadion britského královstí. Více než stoletá tradice a honosnost. Zde se psaly dějiny klubu Manchaster United. Také byl hostitelem reprezentací na Euru 1996. 75 000 fandů dokáže vytvořit jedinečnou atmosféru. Zájezd na Manchester United představuje možnost, jak jej navštívit. Letos tým převezme José Mourinho a v útoku dostane prostor Zlatan Ibrahimovič. Byla by škoda nevidět tyto dvě osobnosti naživo.

Anfield

Když už jsme zmínili Old Trafford, musíme dát prostor i druhému v pořadí. Nesmrtelná hymna s názvem You never walk alone zní stadionem dodnes. Mezi Machasterem a Liverpoolem panuje obrovská rivalita, přesto je stánek „Reds“ pro tamní rodáky jedinečným místem, které by za nic na světě nevyměnili. A to je jeho kapacita menší o 30 000 míst. A jako na každém fotbalovém stadionu, i tady je vždy plno a permanentka tu má cenu zlata. Přesto můžete zkusit své štěstí, pořídit si levné lístky na Liverpool a zažít tu nefalšovanou atmosféru.

Camp Nou

Hříště domácí FC. Barcelona se dočká brzy rekonstrukce. Stadion Messiho a spol. tak bude nejen zmodernizován, ale také rozšířen až na neuvěřitelnou kapacitu 105 000 míst. Proto by nebylo od věci koupit si vstupenky na Barcelonu a podívat se na starý design kultovního stadionu dokud je ještě čas.

Santiago Bernabéu

„Bílý Balet“ má rovněž ve Španělsku ikonickou auru. Právě na tomto stadionu se nejčastěji s fanoušky slavila Liga mistrů. Na tomto trávníku hráli hrají a budou hrát skvělí hráči. Tento stadion byl hostitelem jak mistrovství světa tak mistrovství Evropy.

Allianz Arena

Moderní Mekka všech Bavorů. Postaven v roce 2005, světelná instalace jej dokáže rozsvítit do pestré palety barev. Je na něm vidět preciznost i a přesto dokáže oslnit designem. Výborná volba pro všechny fotbalově pozitivní.

Signal Iduna Park

Domov žlutých vos z Dortmundu. Proslaven svou jižní tribunou. A německý výběr je zde rovněž spokojený, protože zde už přes třicet let neprohrál.

Juventus Stadium

Ačkoliv je jeden z nejlepších fotbalových klubů přezdíván „Stará dáma“, jeho zázemí bylo vybodováno nedávno v roce 2011. Jednoduchost a italská elegance z něj dělá jeden z nejkrásnějších stadionů.

Park des Princes

Nyní zamíříme do Paříže, zde najdeme stadion, který byl otevřen pouze pár let po slavné Eiffelovce. Za tu dobu se na něm uskutečnily celkově tři rekonstrukce v časovém rozmezí čtyřiceti let. Od doby, co klub vlastní katarští majitelé, je tento stadion v hlavním městě Francie nedobytnou pevností.

Amsterdam ArenA

Letos tomu bude přesně dvacet let, co byt otevřen největší fotbalový stadion v Nizozemsku, Ajax není synonymem pro jednu z nejlepších fotbalových akademií na světě. Tento stadion byl ve své době vůbec ten nejmodernější, jako první nabídl zatahovatelnou střechu. Jeho krásu si užili také účastníci Eura 2000. Jeho kapacita přes 50 000 míst dokáže vykouzlit jedinečnou atmosféru. Design je stále velmi funkční a krásný zároveň.

Eden Aréna

Na samotný konec jsme si nechaly nejnovější a největší stadion České republiky. Slavia na jeho půdě vyhrála dva ligové tituly v řadě a hostila rovněž zápasy Ligy mistrů. Stadion je jeden z těch, které pravidelně používá česká fotbalová reprezentace. Kapacita je 20 800 míst.

Foto: thousandwonders.net

Leave a Comment