Komerční sdělení

Fotbalová sezona právě začíná, nezapomeňte fandit svému týmu!

Opět nastal čas fotbalové sezony. Letošní start podzimní fotbalové soutěže byl v České republice ostře sledován kvůli nejzajímavějšímu přestupovému období v historii. Do našich končin zavítali bývalí i současní reprezentanti, kteří své kariéry rozvíjeli v Anglii, Francii, Španělsku, Itálii nebo Německu. Šestnáct účastníků má odlišné ambice, někdo chce hrát o titul a evropské poháry, někdo o klidný střed tabulky a jiný se chce jen zachránit a uchovat si možnost hrát v nejlepší české lize i další rok.

K fotbalu, ostatně jako ke každému sportu, neodmyslitelně patří fanoušci, tzv. dvanáctý hráč má a vždycky měl velkou zásluhu na chodu klubu. Nejčastěji to byli právě fanoušci a nadšenci kulatého míče, kteří hojně zakládali jednotlivá mužstva. Nebude od věci si připomenout pár týmů, kteří hrají v české kotlině.

AC Sparta Praha – klub, který je spjat s rudými dresy, se v posledních letech snaží o titul, ale není mu to přáno. Investice majitele Daniela Křetínského přivábily kromě zahraničního managementu také navrátilce Tomáše Rosického. Pražští občané mohli Spartě fandit už od roku 1891, nedávno byli hodně slyšet při vyřazovacích zápasech v Evropské lize. Aspirace na nejvyšší příčku je u vedení samozřejmostí, avšak všichni víme, jak to s plány občas bývá. Odvážný tah angažovat italského trenéra Stramaccioniho se může i nemusí vyplatit.

SK Slavia Praha – odvěký rival Sparty, který je pouze o jeden rok mladší. Vstup čínské společnosti ovlivnil celý sportovní éter u nás. Kromě fotbalu podporuje nové vedení i futsal a možná se dočká také hokejová obec fandů červenobílé hvězdy. Slavističtí fanoušci jsou často popisování jako intelektuálové, kteří o opravdovém sportu nemají ponětí, opak je však pravdou. Fandové přijali zahraniční majitele, přivítali nové hráče v čele s Dannym, který patřil svého času spolu s Cristianem Ronaldem a Ricardem Quaresmou mezi největší portugalské fotbalové talenty na fotbalovém trhu. Loňský titul po několika letech fanoušky spolehlivě namlsal a nyní chtějí další úspěchy.

Bohemians Praha 1905 – klokani jsou doma nejen v Austrálii, ale také ve Střední Evropě. Zelenobílé úbory s ušatým vačnatcem jsou pro jedny z nejvěrnějších fanoušků životním stylem. Při obrovské konkurenci tamních týmů jsou fanoušci Bohemians často na očích. I letos se bude tým z Prahy soustředit na udržení mezi elitou. Možná se najde další hráč, který zažije raketovou sezonu jako útočník Patrik Schick, kmenový útočník Sparty, který teď buduje svou slibnou kariéru na apeninském poloostrově.

FC Viktoria Plzeň – Plzeň již není jen synonymem pro skvělé pivo. V Plzni je sport jako doma. Tituly, Liga mistrů, Evropská liga, nové tváře v české reprezentaci. Na místo činu se vrací milovaný Pavel Vrba s Danielem Kolářem. Tým majitele Tomáše Paclíka ví, co chce. Odlišná filozofie, která je založená především na hráčích z českého a slovenského prostředí. Krásný stadion přímo vybízí fanoušky, aby každý víkend zaplnili prázdná místa.

FC Baník Ostrava – návrat tradičního klubu nebyl snadný, ale stal se skutečností. Stejně jako příchod Milana Baroše, nejlepšího střelce mistrovství Evropy v roce 2004 v Portugalsku. Baník se může spolehnout na silného majitele i oddané fanoušky. Ti jej podporují v časech temných i slavných. Ostravský region už mnohokrát dokázal, že sportovní akce mu sluší. Nejen při fotbale. Moravská derby s Olomoucí, Karvinou nebo Brnem jsou lákadlem sami sobě, ale fanoušci v modrém jezdi za svým klubem konstantně.

Každý fotbalový fanoušek má ve svém vlastnictví něco, co ho spojuje s jeho oblíbeným klubem. A pokud ne, může si něco vybrat z rozsáhlé nabídky specializovaného e-shopu, popř. fanshopu, kde najdete vše s přehledným popisem a fotografiemi. Nakupování je rychlé a dotyčný předmět se vždy dostane v pořádku ke svému majiteli. Objednat si můžete trička, náramky na ruku, odznaky, nálepky, šály, hrníčky, čepice, rukavice, mikiny nebo ponožky. Na výběr jsou také kuriozity, jako jsou např. dámský parfém, utěrka nebo sprchový gel. Nemůžou chybět také nádherné knižní publikace, které mapují minulost i současnost dotyčných fotbalových klubů.

Leave a Comment