Komerční sdělení

ČT sport: Program, který se vyplatí sledovat

Léto je pomalu blíží ke svému konci, ale sportovní fandové nemusí smutnit. Žádná podzimní apatie se nekoná. Prostřednictvím ČT sport se mohou diváci těšit na mnoho zajímavých přenosů. Pod nebývalým drobnohledem bude především nejvyšší fotbalová liga. O letošní sezoně se psalo již před startem kvůli zahraničním posilám a jaké šance mají české kluby v evropských pohárech.

Rekapitulaci poskytne tradičně magazín Dohráno, které bude doplňovat Dohráno Plus. Zaměří se na konkrétní týmy nebo situace z daného kola. Ke slovu se dostane také česká reprezentace, která na podzim zakončí kvalifikací na mistrovství světa. To se v roce 2018 uskuteční v Rusku.

K mrazivému období bez diskuze patří také další populární sport v České republice. Extraliga bude mít v olympijské sezoně nezvyklé kouzlo, neboť hokejisté z české ligy mají možnost dostat se do nominace národního týmu. A absence týmů NHL na turnaji v Jižní Koreji by mohla dodat nejvyšší hokejové soutěží silný náboj. Samozřejmostí bude pořad Hokej den poté,  Euro Hockey Tour a květnové mistrovství světa.

Ovšem prostor dostanou i další sporty. Od září startuje florbalová liga, která přinese v jubilejní sezoně více klubů i změnu pravidel. Na své si přijdou milovníci basketbalu nebo volejbalu. Na obrazovkách se zároveň zabydlel futsal a golf. Úspěchy českých atletů dávají prostor rozmanitým atletickým disciplínám. Velké popularitě se rovněž v poslední době dostává judu. O svůj vymezený čas nepřijde ani cyklistika, vodní sporty nebo dostihy, jež tradičně vygradují Velkou pardubickou. Své místo dostane i tenis, např. baráž Davis Cupu a speciální zápasy Laver Cupu Evropa vs. svět.

Vrcholem letošní sezony budou dozajista zimní olympijské hry v Jižní Koreji. Diváci nepřijdou o pečlivě naplánovaný program ze všech sportovišť. O největší sledovanost budou soupeřit biatlon s hokejovým turnajem. Vše tradičně odstartuje slavnostním ceremoniálem.

Jedinou nevýhodou je časový posun. Ale český divák tak jako tak o nic nepřijde, neboť na konci každého olympijského dne ČT sport vše podstatné zopakuje.

Kromě konkrétních přenosů nebudou chybět rozhovory ať už přímo ve studiu či v rámci jednotlivých magazínů. Mezi ty nejtradičnější patří např. Svět motorů, který detailně mapuje dění v autosportu. Všeobecný přehled poskytne Sport ve světě nebo týdeník Čtyřka, který nabídne přehledný servis v časové ose jednoho týdne. Kromě televize může divák sledovat program ČT sport také na webových stránkách.

ČT sport se snaží jít s dobou, důkazem je internetový pořad Fokus podcast, který vznikl teprve nedávno. V něm erudovaní sportovní novináři probírají témata vztahující se k fotbalu a hokeji. Své speciální vydání už ale dostal také basketbal nebo cyklistika. A jednou přijali pozvání zahraniční novináři, kteří svými postřehy zhodnotili český fotbal v posledních letech. Tento dynamický pořad nabízí nejen informovanost, ale také vtip a nápaditost.

Ačkoliv letní období přineslo atraktivní přenosy z mistrovství světa v atletice, mistrovství Evropy ve fotbale do dvaceti jedna a devatenácti let či mistrovství Evropy ve volejbale, program ČT sport nebude skomírat ani v následujících měsících. V rozmanité škále všech sportovních odvětví si vybere opravdu každý.

Foto: ceskatelevize.cz

Leave a Comment