Florbal Reprezentace

České florbalistky prohrály zápas o bronz, bitvu o titul rozhodovaly samostatné nájezdy

Zápasy o medaile na mistrovství světa ve florbale žen měly povědomé kontury. Češky čelily v zápase o bronz Švýcarkám a Švédky vyzvaly v zápase o titul Finky. Český tým šel do vedení hned dvakrát, ale Švýcarky dokázaly pokaždé vyrovnat. Deset minut před koncem proměnila Corin Ruttimannová nájezd a Švýcarsko tak těsně porazilo Česko 3:2, švýcarská hráčka zaznamenala v zápase hattrick. Švédsko bylo v zápase o zlato favoritem, ale nakonec z toho byl nevídaný zápas se všemi světovými parametry. Švédky vedly už o tři branky, ale Finky se nevzdaly. Tři minuty před koncem bylo Švédsko krůček od titulu, ale Finsko dokázalo ještě jednou vyrovnat stav. Výborný zápas skončil 5:5, žádná hráčka nedokázala dát branku v prodloužení.  Jedenácté mistrovství světa, které se letos konalo na Slovensku tak končilo nájezdy. V nich byly lepší Švédky, které zůstavají staronovými šampionkami.