Hokej Reprezentace

Češi vyhráli na Channel One Cupu všechny zápasy

Česká hokejová reprezentace si před olympijskými hrami výrazně zlepšila náladu. Dokázala vyhrát nad Finskem, Kanadou i Švédskem. Přitom záčátek nebyl vůbec růžový, Finsko vedlo téměř po celý zápas, ale Martin Růžička dvěma góly ve třetí třetině vyrovnal a prodloužení se trefil i potřetí. Výsledek 3:2 byl pro Čechy vzpruhou. Poté dokázal český tým porazit Kanadu 4:1, dva góly si připsal Michal Řepík, trefil se také Martin Erat, který se na soupisku vrátil s kapitánským C na dresu. Stejný výsledek se povedl také proti Švédům. Znovu se trefil Řepík a Erat. První branku za reprezentaci si připsal Andrej Nestrašil. Nejlepším obráncem byl Vojtěch Mozík, který dal dva góly a podílel také často asistoval. Česká republika skončila na turnaji za domácím Ruskem. Generálka na zimní hry v Jižní Korei nemohla být lepší.