Hokej Reprezentace

Češi skončili na mistrovství světa do dvaceti let čtvrtí

Česká hokejová reprezentace do dvaceti let po dlouhých letech znovu bojovala o medaile. Ve skupině Češi skončili druzí. Fungovala zejména ofenzíva a brankář Josef Kořenář. Český tým se často prosazoval v přesilovkách. Tahounem týmu se stal Filip Zadina, který patřil mezi nejlepší hráče turnaje. Velmi dobře si vedl také Nečas, Reichel nebo Kurovský. V základní skupině ozdobil turnaj zápas Kanady s USA. Zápas se konal venku v mrazivých teplotách, atmosféru doplnila sněhová vánice. Ve čtvrtfinále proti Finsku český tým vyrovnal těsně před koncem, když se pokusil o hru v šesti. V prodloužení gól nepadl a tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich byla reprezentace pod vedením Filipa Pešána úspěšnější. Vydřená výhra 4:3 zajistila toužebné zápasy o medaile. V semifinále proti favorizované Kanadě dal český tým první branku, ale Kanada byla v boji o finále jasně lepší. Kanada vyhrála 7:2. Na českých hokejistech byl znát fyzický i psychický deficit z minulého utkání. V zápase o bronz se jim povedla pouze třetí třetina. I proto USA zvítězilo v pohledném utkání 9:3. Kanada sehrála vyrovnané utkání se Švédskem. Pouze sto vteřin před koncem třetí třetiny se Kanadští hráči dočkali rozhodujícího gólů. Poté ještě tým javorových listů přidal ještě jednu gól do prázdné švédské branky. Zápas skončil 3:1 a Kanaďané mohli po menší odmlce znovu slavit titul juniorských mistrů světa.