Fotbal Reprezentace

Češi remizovali v Norsku 1:1, brankář Vaclík český tým několíkrát zachránil

Ještě před důležitým zápasem si český národní tým zahrál přípravné utkání s Belgií. Favorizovaná Belgie vyhrála 2:1, ale český tým předvedl dobrý výkon. Jediným střelcem České republiky byl Michael Krmenčík. Česká reprezentace potřebovala na severské půdě nutně vyhrát, aby držela krok se Severním Irskem a Ázerbájdžánem. Norsko první dvě šance nevyužilo, ve třicáté šesté minutě se o úvodní gól postarali čeští krajní beci, Kadeřábek nacetroval balon a Gebre Selassie z voleje překonal norskou jedničku Rune Almenninga Jarnsteina. Tomáš Vaclík úspěšně likvidoval pokusy norských hráčů. Jeho jmenovecc Tomáš Souček v padesáté minutě trefil břevno. Norsko vyrovnalo za pět minut díky penaltě, kterou zavinil kapitán Sivok. Čeští obránci neměli evidentně svůj den, dva Norové šli sami na českého brankáře, ale tuto skvělou možnost propásli. Zbývajících třicet minut zápasu se dohrálo v ležerním tempu. Čeští fotbalisté ztrácejí v tabulce čtyři body na druhé Severní Irsko. Dobrý zápas odehrál kromě Vaclíka také Darida. Zápas bohužel nevyšel středním obráncům, Krejčímu nebo Dočkalovi.