Atletika

Bolt se rozloučil se Zlatou tretrou vítězstvím, dařilo se i českým reprezentantům

Zlata tretra v Ostravě znovu předvedla, že může  s přehledem soupeřit s těmi neslavnějšími atletickými mítinky. Součástí programu byl ceremoniál, při kterém dostal bronzovou medaili z Londýna 2012 Vítězslav Veselý, jenž se dostal na třetí místo kvůli dopingu Ukrajince Pjatnyciji. Hlavní hvězdou byl bezpochyby sprinter Usain Bolt, ale na ostře sledovaný závod zavítali také další olympijští vítězově. Čeští atleti před domácím publikem podali skvělé výkony. Koulař Tomáš Staněk nedal nikomu šanci a zvítězil. Na čtvrtém místě skončila v závodě na dvě stě metrů žen Marcela Pírková, stejně se umístil v závodě na tři sta metrů Pavel Maslák. V závodě na tisíc metrů byl druhý Jakub Holuša a třetí Filip Sasínek, české duo předběhl pouze Nicholas Kipkoech z Keni. Třešničkou na pomyslném dortu byl tradičně start na sto metrů. Usain Bolt ani letos nepoznal na svém oblíbeném místě hořkost porážky, sice zaběhl čas 10,06, ale i tak si vysloužil při svém posledním startu v Ostravě obrovské ovace. Atletický podnik se naštěstí nemusel potýkat s neduhy počasí. Dokonalou atmosféru si tak užili všichni.